stylowa-po-40.pl

moda, uroda, zakupy, zdrowie

jak mieć piękne włosy
Lifestyle

Jak mieć piękne włosy?

W polskiej szerokości geograficznej tylko nieliczne kobiety mają piękne włosy z natury i praktycznie nie muszą się starać, by zachować je w świetnym stanie, w odróżnieniu od mieszkanek Ameryki Południowej czy Indii, gdzie piękne włosy są normą. Zatem jak mieć piękne włosy? Wymaga to niestety sporo wysiłku.

Po pierwsze – unikanie tego, co szkodzi

Nie jest to łatwe, gdyż czynników, jakie szkodzą włosom, jest bardzo wiele, dlatego trzeba mocno starać się, by wystrzegać się na przykład silnego słońca, mrozu (zimą trzeba nosić czapkę), niszczenia koloryzacją czy stylizacją na gorąco. Oczywiście wielu tych czynników nie można się wyrzec, wówczas trzeba sprawić, by ich zły wpływ na włosy był ograniczony. Przykładowo, koloryzację inwazyjnymi środkami warto zamienić na łagodniejszą, susząc włosy suszarką, korzystać z chłodnego nawiewu (a kiedy zostaje się w domu, w ogóle z niej zrezygnować), prostować włosy tylko od czasu do czasu itp. Poza tym duże znaczenie ma stosowana pielęgnacja, gdyż jej rolą jest też ochrona. Przykładowo można stosować preparaty nawilżające przywracające nawilżenie włosom wysuszonym przez słońce czy suche powietrze w sezonie grzewczym. Dla pań stosujących stylizację na gorąco niezwykle ważna powinna być też termoochrona.

Pielęgnacja systematyczna i odpowiednia

Drugą kluczową dla zdrowia i wyglądu włosów kwestią jest pielęgnacja. Wiele kobiet narzeka na kondycję swych włosów, a jednocześnie nie stosuje nawet odżywki po myciu, a to jest podstawa pielęgnacji. Warto też zwracać uwagę na stosowany szampon. Niezbędne jest też stosowanie maski, nawet gdy włosy nie są mocno zniszczone. Poza tym kosmetyki muszą być dobrze dobrane do potrzeb włosów. Używając na przykład wysuszających preparatów na suche i tak już włosy można fatalnie im zaszkodzić.

Usługi fryzjerskie

Wiele pań wystrzega się fryzjerów, bojąc się, że podcinając ich włosy, obetną ich za dużo, a za koloryzowanie zażądają za dużych sum. Jednak tak naprawdę trudno jest mieć piękne, zadbane włosy, nie odwiedzając fryzjera. Bardzo ważne jest między innymi systematyczne podcinanie końcówek, nawet kiedy zapuszcza się włosy. Nawet najpiękniejsze włosy, ze świetną fryzurą i kolorem, nie będą wyglądać dobrze, kiedy końcówki będą przypominać postrzępione miotełki, a tak dzieje się zawsze, nawet w przypadku zdrowych włosów, które nie są podcinane. Końce siłą rzeczy są bowiem narażone na uszkodzenia mechaniczne, ocierając się o ubranie w przypadku, gdy są dłuższe. Warto też, kiedy farbuje się włosy, powierzyć to zadanie specjaliście. Dzięki temu obejdzie się bez wpadek w postaci nierównomiernego pokrycia włosów oraz bez zniszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *