Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak przygotować cerę suchą do makijażu wieczorowego?

6 września 2021 makijaż wieczorowy


Jeśli twoja cera jest sucha, możesz mieć spory problem z wykonaniem na niej estetycznego i atrakcyjnego makijażu. Kosmetyki kolorowe raczej nie będą trzymać się na powierzchni szorstkiej i chropowatej. Zaczną wyłącznie podkreślać jej niedoskonałości. Na szczęście nawet mocny makijaż wieczorowy potrafi dobrze się prezentować na skórze suchej. Wystarczy tę skórę odpowiednio do niego przygotować. A jak to zrobić?

Makijaż rozpocznij od oczyszczenia twarzy. Użyj lekkiego i naturalnego żelu, by usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości innych kosmetyków. Następnie dokładnie zmyj substancję myjącą. Przynajmniej dwukrotnie umyj buzię letnią wodą i poświęć na ten etap jedną minutę. Następnie przejdź do toniku. Spryskaj nim całą buzię i poczekaj, aż idealnie się wchłonie. Jeżeli twój tonik nie ma atomizera, możesz oczywiście wylać niewielką jego ilość na płatek kosmetyczny i takim wacikiem przetrzeć skórę. Jeśli czujesz, że w tym akurat dniu twoja skóra potrzebuje dogłębnego nawilżenia, możesz dwukrotnie użyć toniku. Jest to doskonały kosmetyk do cery suchej.

Teraz pora już na krem do cery suchej, z którym makijaż wieczorowy będzie musiał odpowiednio się połączyć. Wybierz krem o silnym działaniu nawilżającym, który jednocześnie nie będzie mieć zbyt tłustej konsystencji. Nigdy nie testuj jednak nowych kosmetyków przed wyjściem do pracy czy szkoły. Jeżeli masz jakiś produkt, którego nie łączyłaś jeszcze z podkładem, wypróbuj go w wolnym dniu, by sprawdzić, czy zdoła się on połączyć z makijażem. Niektóre kremy mogą bowiem ważyć się pod korektorami czy podkładami. Efekt nie jest wtedy zbyt ładny.

Przeczytaj więcej na bestmakeup.pl

Redakcja stylowa-po-40.pl

Redakcja "Stylowa po 40" to zespół pełen pasji, dedykowany wspieraniu kobiet w wieku 40+. Zespół składa się z ekspertów w dziedzinach takich jak lifestyle, moda, uroda, dziecko i zakupy. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, tworząc treści, które są nie tylko inspirujące, ale także praktyczne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biustonosze bez fiszbinów
makijaż wieczorowy
jak dbać o układ pokarmowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak dbać o układ pokarmowy