stylowa-po-40.pl

moda, uroda, zakupy, zdrowie

jak dobierać ubrania
Moda

Jak dobierać ubrania do typu swojej sylwetki?

Kobiece figury i ciała bardzo się różnią. Niektóre sylwetki są prawie perfekcyjne, inne niestety nie mieszczą się w kanonie tego, co promuje współczesna kultura oraz media. Każda kobieta ma jednak prawo i możliwość, aby dobrze wyglądać. W końcu obecnie szyje się ubrania praktycznie dla każdego. Trzeba tylko wiedzieć, jak prawidłowo dobierać ubrania do sylwetki, aby podkreślić atuty swojej figury i zamaskować jej mankamenty.

Jak prawidłowo dobierać dla siebie ubrania ?

W jaki sposób dobierać nowe rzeczy, aby podkreślić mocne elementy swojej figury? Przydatna może być analiza sylwetki. To właśnie dzięki niej łatwiej będzie można zauważyć mocne punkty swojej figury. A wbrew pozorom ma je każda z kobiet. Niektóre panie mają piękną talię, inne długie nogi, a jeszcze inne ładny dekolt. Warto po prostu to dostrzec. Jeśli trudno nam na taki obiektywizm, można wybrać się na przykład do stylistki, która zawodowo zajmuje się doradzaniem ludziom w czym wyglądają dobrze. Poza tym ubrania muszą być dopasowane również do stylu życia. Tylko wtedy czujemy się w nich dobrze i chcemy w nich chodzić. Rzeczy, które kupuje się pod wpływem impulsu, bo właśnie tak dyktuje moda, najczęściej szybko lądują gdzieś na dnie szafy.

Podstawy w garderobie

Bez względu na typ figury i sylwetkę, praktycznie każda kobieta potrzebuje tak zwanych podstawowych rzeczy, w których świetnie wygląda. Mogą się one różnić krojem, ale generalnie stanowią minimalistyczną bazę, z której tworzy się zestawy na co dzień. Jak dobierać ubrania, by zawsze mieć co na siebie założyć? Warto postawić na klasyczne jeansy i czarne cygaretki, dopasowaną spódnicę, wygodną koszulę z bawełny lub lnu, taliowaną marynarkę czy sukienkę kopertową. To ubrania, które świetnie prezentują się praktycznie na każdej sylwetce. Wystarczy połączyć je z dodatkami, aby zawsze uzyskać nienaganny strój, w którym sylwetka dobrze się prezentuje.

Zdjęcia, czyli jak dokumentować swoje zestawy ubrań?

Świetnym sposobem na rozwinięciu własnego stylu jest robienie sobie zdjęć w zestawach ubrań, które nosi się na co dzień. Bardzo fotografować szczególnie te zestawienia, w których czujemy się wyśmienicie. w ten sposób kształtuje się swoją świadomość w obszarze mody, a także własnego ciała. Poza tym ciekawe zestawy ubrań z własnej szafy czasami zwyczajnie wypadają nam z głowy. Dzięki zdjęcia można zatrzymać je na dłużej, odtworzyć w przyszłości. W ten sposób tworzy się swoją listę zestawów z ubrań z własnej garderoby, w których czujemy się naprawdę świetnie.