Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Sposób na zmorę włosów farbowanych – spray na odrosty i jego zalety

15 października 2020 spray na odrosty


Odrosty to dla wielu osób koszmar następujący niedługo po koloryzacji włosów. Są nieestetyczne i wielokrotnie psują ogólną prezencję. Oprócz dbania o ich regularne uzupełnianie za pomocą farby można wspomagać się także tzw. środkami tymczasowymi, czyli sprayami na odrosty, do których przekonuje się coraz więcej osób.

Ratunek w awaryjnych sytuacjach

Koloryzacja włosów to świetny sposób na odświeżenie wyglądu i zmianę stylu. Niestety, przy każdym farbowaniu należy liczyć się z tym, że za jakiś czas pojawiają się znienawidzone przez kobiety odrosty. Dbanie o regularne wizyty u fryzjera lub samodzielne nakładanie farby w domu, jest warunkiem koniecznym, by utrzymać włosy w estetycznym wydaniu – jest to szczególnie ważne przy radykalnych zmianach koloru włosów (np. z jasnego odcienia blond do czarnego koloru lub odwrotnie), kiedy to odrastające włosy tworzą niezbyt atrakcyjną i bardzo widoczną powłokę na czubku głowy. Spray na odrosty jest świetnym sposobem na szybką poprawę wyglądu, nawet dla tych, którzy dbają o częste uzupełnianie odrastających miejsc. Każdemu zdarzają się przecież wyjątkowe sytuacje, w których dobrze jest prezentować się bez zarzutu. Koloryzowany spray jest praktycznym kosmetykiem, który warto mieć pod ręką (np. torebce), by w kilka minut wyczarować nową jakość fryzury.

Przydatny także dla szybko rosnących włosów

Choć może się to wydawać przesadnym stwierdzeniem, spray na odrosty może być dobrym sposobem na to, by utrzymać włosy w dobrej kondycji. Używanie tego typu preparatu na nieestetycznie wyglądające zmiany w obrębie czubka głowy, może uchronić przed zbyt częstym nakładaniem farby do włosów. Koloryzacja, stosowana zwłaszcza w małych odstępach czasowych, może znacznie wpłynąć na zły stan pasm – przesuszenie, niezdolność do regeneracji, matowienie. Kolorowy spray do włosów jest szczególnie doceniany przez osoby, które zwyczajnie nie nadążają za regularnym uzupełnianiem odrostów farbą i którym zależy na zachowaniu zdrowia pasm – szczególnie w okresie regeneracyjnym, podczas którego stosuje się maski i suplementy diety wzmacniające strukturę włosa.

Dokładne uzupełnienie koloru

Choć spray na odrosty jest tylko chwilową pomocą estetyczną (zazwyczaj utrzymuje się do pierwszego mycia włosów), wybór odcieni produktu jest spory. Pozwala to niemal idealnie dostosować wymagany kolor, unikając efektu sztuczności na głowie. Do wyboru są m.in. odcienie:

– jasny blond,
– ciemny blond,
– chłodny brąz,
– ciemny brąz,
– czarny.

W zależności od marki można spotkać się z różną skalą kolorystyczną.

Szybka poprawa wyglądu to przydatna możliwość, szczególnie dla zabieganych osób. Barwiony spray do włosów to praktyczny produkt, po który warto sięgać od czasu do czasu.

Redakcja stylowa-po-40.pl

Redakcja "Stylowa po 40" to zespół pełen pasji, dedykowany wspieraniu kobiet w wieku 40+. Zespół składa się z ekspertów w dziedzinach takich jak lifestyle, moda, uroda, dziecko i zakupy. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, tworząc treści, które są nie tylko inspirujące, ale także praktyczne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sztuka wyrazistych ust
Oczyszczanie twarzy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Oczyszczanie twarzy