Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak wyglądać szczuplej bez odchudzania?

24 lutego 2021 jak wyglądać szczuplej


Istnieje wiele sposobów na to, by wyglądać szczuplej nawet jeśli się nie schudnie. Triki takie mogą zainteresować na przykład osoby, które nie chcą decydować się na kurację odchudzającą, gdyż byłoby to dla nich zbyt wielkim wyrzeczeniem albo pragną zapewnić sobie atrakcyjniejszy wygląd zanim uda im się schudnąć. Zatem jak wyglądać szczuplej?

Bielizna wyszczuplająca

Mawia się, że jest sekretem gwiazd Hollywood i na pewno jest w tym wiele prawdy, gdyż w takiej bieliźnie każda kobieta może wyglądać jak gwiazda. Jest to doskonały sposób, by w kilka sekund pozbyć się optycznie kilku kilogramów. Taki efekt szczególnie przyda się w przypadku strojów podkreślających mankamenty figury, jak wieczorowe suknie, bezlitośnie obnażające wałeczki tłuszczu na biodrach i wystający brzuch. Z takimi defektami problem mają nawet poza tym dość szczupłe kobiety, na przykład z powodu braku aktywności fizycznej. Gorset, specjalne majteczki czy halki wyszczuplające pozwolą uzyskać perfekcyjną figurę. Jednocześnie szyte są w taki sposób, że nie odznaczają się nawet pod cienką i dopasowaną odzieżą. Są też wygodne, wcale nie obciskają nadmiernie ciała jak to zapewne wiele osób będzie się obawiać, nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, by nosić je częściej niż tylko na najważniejsze okazje.

Odpowiednie ubrania

Właściwie dobrane ubrania to właściwie kwestia kluczowa. Dzięki nim nawet otyłe osoby mogą wyglądać dużo szczuplej, a szczupłe osoby mogą pogorszyć proporcje swojego ciała w przypadku, gdy nieumiejętnie wybierają dla siebie odzież. Niestety jednak, wybór wyszczuplających ubrań nie jest taki łatwy. Czasami bowiem luźne kroje oversize są lepszym wyborem niż dopasowane stroje, w innych przypadkach jednak obszerne fasony powodują, że figura wygląda na jeszcze bardziej obfitą. Wydaje się zatem, że najlepszy jest złoty środek. Na pewno nie warto wybierać strój zbyt opiętych, gdyż w nich wałeczki tłuszczu czy wystający brzuch mogą ujawnić się nawet w przypadku szczupłych osób. Obecna moda jednak już raczej nie dopuszcza obcisłych, odsłaniających brzuch sweterków czy spodni biodrówek, więc jest łatwiej.
Poza tym istnieje wiele trików odzieżowych, które zapewniają silny efekt wyszczuplenia. Są to na przykład wstawki z elastycznych materiałów, zwykle w talii, specjalne wzory (zwykle drobne, poprzeczne paski), ciemne kolory czy różnego rodzaju rozwiązania krawieckie. Osoby plus size więc najlepiej zrobią, gdy będą kupować odzież w specjalnych sklepach, gdyż dostępne w nich produkty tworzone są z zastosowaniem wszelkich trików takiego rodzaju.

Redakcja stylowa-po-40.pl

Redakcja "Stylowa po 40" to zespół pełen pasji, dedykowany wspieraniu kobiet w wieku 40+. Zespół składa się z ekspertów w dziedzinach takich jak lifestyle, moda, uroda, dziecko i zakupy. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, tworząc treści, które są nie tylko inspirujące, ale także praktyczne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sztuka wyrazistych ust
Oczyszczanie twarzy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Oczyszczanie twarzy