stylowa-po-40.pl

moda, uroda, zakupy, zdrowie

minimalizm w szafie
Moda

Postaw na minimalizm w szafie!

Kobiety mają tendencje do nieprzemyślanego kupowania ubrań. Efekt? Pękająca w szwach szafa i nadal problem z tym, w co się ubrać. Nic dziwnego, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest minimalizm w szafie. Jak się za to zabrać i dlaczego warto?

Mniej znaczy lepiej

Oczywiście kobiety chcą mieć wiele ubrań, by móc stale ubierać się inaczej. Czy jednak zawsze pełna szafa przekłada się na zróżnicowany wygląd? Zdecydowanie nie, a wynika to z wielu powodów. Przede wszystkim mało która kobieta ma czas na codzienne obmyślanie swoich stylizacji i wybieranie ich przed szafą dłuższy czas, szczególnie o poranku, przed pracą, ale i później. Efekt? Nierzadko chodzi się w koło w tych samych zestawach, które są pod ręką. Poza tym jasne jest, że nie wszystkie posiadane ubrania się lubi, nie wszystkie dobrze leżą i nie we wszystkich jest wygodnie, nawet gdy w czasie zakupów tak się wydawało. Nieraz zatem okazuje się, że ma się kilkanaście par spodni, a nosi się jedne, ukochane.
Co więcej, mając pełną szafę, nie zawsze pamięta się o wszystkich posiadanych ubraniach i nieraz znajduje się je gdzieś na dnie, kiedy już nie zawsze są modne czy pasują. Kiedy zaś garderoba jest ograniczona, wszystko jest przemyślane i można faktycznie korzystać ze wszystkich ubrań. Poza tym ich szukanie jest znacznie wygodniejsze, nie trzeba przekopywać się przez stosy ubrań, łatwiej też jest zachować porządek.

Jak zaprowadzić porządek w szafie?

Na początek trzeba zrobić w niej gruntowne porządki, czyli pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne. Będą to rzeczy niemodne, nielubiane, a przede wszystkim niepasujące, jak i takie, których nie ma się okazji założyć. Wiele kobiet kupuje coś pod wpływem impulsu, bo na przykład imprezowa sukienka wygląda pięknie, ale potem wisi w szafie, gdyż nie znajduje się dla niej żadnego zastosowania. Panie z nadwagą często też kupują stroje mniejsze, myśląc, że zmotywuje je to do odchudzania, zazwyczaj jednak prędzej wychodzą one z mody czy przestają się podobać niż faktycznie się to dzieje. Niepotrzebne rzeczy można wyrzucić, oddać komuś, wrzucić do specjalnego kontenera czy sprzedać w internecie – to ostatnie jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, ale niestety zajmuje sporo czasu.

Przemyślane zakupy

Kiedy już w szafie nastaną porządki i ilość posiadanych rzeczy zostanie znacznie zmniejszona, trzeba pilnować się, by znów jej nie zapełnić. Jak? Trzeba zachować rozsądek na zakupach i kupować tylko to, co do czego istnieje pewność, że się przyda. Doskonale jest też od razu planować, z czym można zestawić daną rzecz, by nie okazało się, że wprawdzie wygląda ona świetnie, ale do niczego nie pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *