stylowa-po-40.pl

moda, uroda, zakupy, zdrowie

minimalizm w szafie
Moda

Postaw na minimalizm w szafie!

Kobiety mają tendencje do nieprzemyślanego kupowania ubrań. Efekt? Pękająca w szwach szafa i nadal problem z tym, w co się ubrać. Nic dziwnego, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest minimalizm w szafie. Jak się za to zabrać i dlaczego warto?

Mniej znaczy lepiej

Oczywiście kobiety chcą mieć wiele ubrań, by móc stale ubierać się inaczej. Czy jednak zawsze pełna szafa przekłada się na zróżnicowany wygląd? Zdecydowanie nie, a wynika to z wielu powodów. Przede wszystkim mało która kobieta ma czas na codzienne obmyślanie swoich stylizacji i wybieranie ich przed szafą dłuższy czas, szczególnie o poranku, przed pracą, ale i później. Efekt? Nierzadko chodzi się w koło w tych samych zestawach, które są pod ręką. Poza tym jasne jest, że nie wszystkie posiadane ubrania się lubi, nie wszystkie dobrze leżą i nie we wszystkich jest wygodnie, nawet gdy w czasie zakupów tak się wydawało. Nieraz zatem okazuje się, że ma się kilkanaście par spodni, a nosi się jedne, ukochane.
Co więcej, mając pełną szafę, nie zawsze pamięta się o wszystkich posiadanych ubraniach i nieraz znajduje się je gdzieś na dnie, kiedy już nie zawsze są modne czy pasują. Kiedy zaś garderoba jest ograniczona, wszystko jest przemyślane i można faktycznie korzystać ze wszystkich ubrań. Poza tym ich szukanie jest znacznie wygodniejsze, nie trzeba przekopywać się przez stosy ubrań, łatwiej też jest zachować porządek.

Jak zaprowadzić porządek w szafie?

Na początek trzeba zrobić w niej gruntowne porządki, czyli pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne. Będą to rzeczy niemodne, nielubiane, a przede wszystkim niepasujące, jak i takie, których nie ma się okazji założyć. Wiele kobiet kupuje coś pod wpływem impulsu, bo na przykład imprezowa sukienka wygląda pięknie, ale potem wisi w szafie, gdyż nie znajduje się dla niej żadnego zastosowania. Panie z nadwagą często też kupują stroje mniejsze, myśląc, że zmotywuje je to do odchudzania, zazwyczaj jednak prędzej wychodzą one z mody czy przestają się podobać niż faktycznie się to dzieje. Niepotrzebne rzeczy można wyrzucić, oddać komuś, wrzucić do specjalnego kontenera czy sprzedać w internecie – to ostatnie jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, ale niestety zajmuje sporo czasu.

Przemyślane zakupy

Kiedy już w szafie nastaną porządki i ilość posiadanych rzeczy zostanie znacznie zmniejszona, trzeba pilnować się, by znów jej nie zapełnić. Jak? Trzeba zachować rozsądek na zakupach i kupować tylko to, co do czego istnieje pewność, że się przyda. Doskonale jest też od razu planować, z czym można zestawić daną rzecz, by nie okazało się, że wprawdzie wygląda ona świetnie, ale do niczego nie pasuje.