Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Ozonator powietrza – jakie ma zastosowanie, co to jest?

9 września 2023 Ozonator powietrza


Skuteczny proces dezynfekcji w pomieszczeniach pozwoli uniknąć kontaktu z licznymi czynnikami chorobotwórczymi. Pozbywając się grzybów, bakterii i wirusów z lokali usługowych czy mieszkalnych, można zmniejszyć ryzyko zachorowania przebywających w nich osób. Celem oczyszczenia wnętrza z drobnoustrojów, nie będzie wystarczające tylko jego regularne wietrzenie. Wskazane staje się okresowe ozonowanie powietrza przy pomocy specjalnego urządzenia, jakim jest ozonator dostępny na przykład na stronie dlazdrowia.sklep.pl. Poniżej postaramy się wyjaśnić, czym jest ozonator powietrza i jakie ma zastosowanie.

Ozonator powietrza – co to takiego?

Ozonator powietrza to urządzenie elektryczno-mechaniczne, które na skutek wyładowań elektrycznych ma za zadanie wytwarzać ozon. Gaz ten ma silne właściwości utleniające. Ozonowanie powietrza pozwala na usuwanie niepożądanych zapachów i dezynfekcję nie tylko powietrza, ale również wszelkich przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu, żywności czy wody.

Czy dezynfekowanie ozonatorem jest skuteczne?

Dezynfekcja z użyciem ozonatora jest skutecznym sposobem na pozbycie się grzybów, bakterii oraz wirusów. Ozon ma bowiem odpowiednie właściwości dezynfekujące. W sporych stężeniach jest on bardzo toksyczny, zatem w trakcie pracy urządzenia w pomieszczeniach nie powinny przebywać zwierzęta ani ludzie. Ozon jest również przy tym nietrwałym gazem, co sprawia, iż po upływie pewnego czasu jego stężenie zmniejsza się do bezpiecznego poziomu.

Warto zauważyć, iż wymieniony pierwiastek nie gromadzi się w pomieszczeniach czy na powierzchni przedmiotów. Zatem ozonowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia – w odróżnieniu od dezynfekcji przy pomocy środków chemicznych. Poza tym powietrze po użyciu generatora ozonu jest nie tylko dokładnie oczyszczone z drobnoustrojów, ale również odświeżone.

Generator ozonu – gdzie znajdzie zastosowanie?

Ozonatory używane są celem oczyszczania powietrza w mieszkaniach i domach. Coraz częściej wykorzystuje się je również w restauracjach, pensjonatach czy hotelach. Umożliwiają szybkie i skuteczne dezynfekowanie powietrza w lokalach usługowych i gastronomicznych. Generatory ozonu, jako bezpieczne urządzenia, stosowane są także w placówkach edukacyjnych. Sprawdzą się też w czasie dezynfekowania pomieszczeń szpitalnych.

Ozonatory pozwalają na zamianę obecnych w powietrzu cząsteczek tlenu w cząsteczki ozonu, które wykazują silne działanie dezynfekujące. Dzięki temu możliwe staje się skuteczne i szybkie oczyszczanie pomieszczeń, bez konieczności zastosowania środków chemicznych.

Redakcja stylowa-po-40.pl

Redakcja "Stylowa po 40" to zespół pełen pasji, dedykowany wspieraniu kobiet w wieku 40+. Zespół składa się z ekspertów w dziedzinach takich jak lifestyle, moda, uroda, dziecko i zakupy. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, tworząc treści, które są nie tylko inspirujące, ale także praktyczne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ozonator powietrza
Perfumy Hugo Boss
Depilacja laserowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

Depilacja laserowa