stylowa-po-40.pl

moda, uroda, zakupy, zdrowie

Jak wybrać suszarkę do włosów
Zakupy

Zaopiekuj się dobrze swoimi włosami! Jak wybrać suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów jest jednym z podstawowych sprzętów w naszych domach. Mogłoby się wydawać, ze wybór i decyzja o zakupie odpowiedniej suszarki jest jak zakup ulubionego pączka w piekarni – wchodzisz, kupujesz i jesteś zadowolony. Sprawa jest niestety nieco bardziej skomplikowana. Na szczęście mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pozwolą Ci na znalezienie idealnej suszarki na Twoje potrzeby.

Pierwszą obawą, która pojawia się przed zakupem nowej suszarki, jest to czy nie zniszczy nam ona włosów. Osoby, które do tej pory używały starych i wysłużonych sprzętów mogą mieć ten kłopot. Z pewnością jednak nie musimy się tym martwić przy zakupie nowego sprzętu. W tej chwili technologie, które stosowane są w nowoczesnych suszarkach, pozwalają na lepszą pielęgnację włosów bez ryzyka dużych szkód. Najważniejsze jest, by dobrać sprzęt odpowiedni dla naszego rodzaju włosów i dowiedzieć się, jak o nie dbać.

Na rynku znajdziemy suszarkę do włosów na każdą kieszeń. Cena będzie jednak zależała przede wszystkim od parametrów i zastosowanych technologii. Jeśli zależy Ci na sprzęcie bardzo wysokiej jakości, którego używają profesjonaliści, możesz zwrócić uwagę także na suszarki fryzjerskie. Niezależnie od budżetu i upodobań wizualnych, należy jednak zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suszarki do włosów?

 1. Moc suszarki

  Nie wpływa w największym stopniu na skuteczność, jednak ma znaczenie dla konkretnych długości włosów. Dłuższe włosy będą potrzebowały wyższej mocy. Niższe moce poradzą sobie lepiej z krótkimi włosami.

 2. Siła nadmuchu

  Zmiana siły strumienia powietrza pozwala regulować parametry suszenia w zależności od tego, jak bardzo mokre są nasze włosy. Dzięki temu używamy takiego nadmuchu, jakiego akurat potrzebujemy.

 3. Temperatura

  Regulacja temperatury pozwala łatwiej dostosować sposób suszenia rodzaju włosów i także czasu, jakim dysponujemy. Dodatkowa funkcja chłodnego nawiewu dobrze sprawdza się przy układaniu i wygładzaniu fryzury.

 4. Jonizacja

  Jonizacja pozwala utrzymać niesforne kosmyki w ładzie. System ten uwalnia jony ujemne, które oddziałując na nasze włosy, zapobiegają elektryzowaniu się.

 5. Rozmiar i waga
  Z pozoru mało istotna, jednak jeśli często suszymy włosy i je modelujemy – waga ma ogromne znaczenie. Jeśli używasz lekkiego sprzętu, najzwyczajniej ręce nie meczą się tak szybko od trzymania w górze. Rozmiar z kolei jest istotny dla przechowywania i podróży. Jeśli masz mało miejsca w łazience, duże suszarki z wieloma końcówkami będą bardziej kłopotliwe. Dla osób, które dużo podróżują, najlepsza będzie prawdopodobnie mała, składana suszarka.

Dodatkowe technologie w suszarkach do włosów

Innowacyjne technologie wdzierają się szturmem do wszystkich dziedzin życia, również do mniejszych sprzętów elektrycznych. Poza podstawowymi funkcjami, które znajdziemy w większości urządzeń, producenci wyposażają sprzęty również w kolejne rozwiązania, mające ułatwić dbanie o nasze włosy. Oferują między innymi suszarki do włosów z ozonoterapią, lampą UV, światłem podczerwonym czy systemem emitującym mikrocząsteczki kreatyniny. Podstawowe funkcje często mają również wbudowane opcje czujników. Dzięki temu an przykład temperatura może dostosowywać się sama na podstawie poziomu wilgotności naszych włosów. Dostępne są także suszarki z czujnikiem automatycznie włączającym i wyłączającym sprzęt. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba Ci się, jeśli często modelujesz włosy.

Wybór suszarki nie może być pochopny. Pielęgnacja włosów kosmetykami może być niewystarczająca przy nieodpowiednim sprzęcie. Dlatego warto skupić się na powyższych aspektach chwilę dłużej i wybrać sprzęt, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom