Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Depilacja laserowa a aktywność fizyczna – czy można trenować po zabiegu?

16 sierpnia 2023 Depilacja laserowa


Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by pozbyć się niechcianego owłosienia. Warto jednak pamiętać o tym, że aby przyniosła ona pożądane rezultaty, konieczne jest dostosowanie się do pozabiegowych zaleceń. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy po trwałym usuwaniu owłosienia możliwa i bezpieczna będzie aktywność fizyczna.

Ćwiczenia po depilacji laserowej – czy jest to bezpieczne?

Czy aktywność fizyczna po zabiegu depilacji laserowej jest możliwa? Otóż nie. Przez około 3. dni, aż do momentu zniknięcia zaczerwienienia należy unikać nie tylko baseny czy sauny, ale również i intensywnego wysiłku fizycznego. To bardzo ważne, ponieważ nieprzestrzeganie tego zakazu może skończyć się tym, że dojdzie do zakażenia skóry lub zapalenia mieszka włosowego. To kłopotliwe, bolesne i trudne do leczenia dolegliwości.

Laserowa depilacja Łódź to skuteczny i bardzo popularny zabiegu usuwania zbędnego owłosienia, który jednak wymaga przestrzegania odpowiednich zasad. W tym przypadku intensywne ćwiczenia mogą wpływać na procesy gojenia się skóry, dlatego zgodnie z zaleceniem specjalisty przez pewien czas wskazany przez niego należy unikać fizycznej aktywności. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie przykrych konsekwencji, w tym nasilenia podrażnienia.

Po upływie czasu wyznaczonego przez specjalistę, który przeprowadzał depilację laserową, można jak najbardziej powrócić do regularnej aktywności i wykonywania ulubionych ćwiczeń. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet po ustąpieniu zaczerwienienia i uprawiając ulubiony sport, należy zachować pewne środki ostrożności. Decydując się na aktywność na zewnątrz, konieczne jest zabezpieczanie skóry kremem z odpowiednio wysokim filtrem słonecznym, opcjonalnie można zakrywać miejsce, na którym wykonywana była depilacja.

O czym jeszcze należy pamiętać po zabiegu depilacji laserowej?

Po laserowej depilacji nie tylko sport należy odstawić na pewien czas. Należy również zrezygnować z opalania, basenu czy sauny. Ponadto ze szczególną uwagą trzeba dbać o higienę, ponieważ tuż po zabiegu podrażniona skóra przez jakiś czas będzie bardziej podatna na infekcje. Dlatego należy nie tylko dokładnie myć ciało, ale również zadbać o jakość noszonych ubrań – te powinny być przewiewne, a tkaniny delikatne, aby nie powodowały podrażnień.

Profesjonalna depilacja laserowa? Tylko dzięki ofercie amaryllisclinic.pl (miejsce wykonywania zabiegów to Łódź). To miejsce, w którym wszystkie zabiegi wykonywane są na najwyższym poziomie, a każdy z pacjentów dostaje szereg zaleceń dotyczących tego, jak postępować, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Materiał zewnętrzny

Redakcja stylowa-po-40.pl

Redakcja "Stylowa po 40" to zespół pełen pasji, dedykowany wspieraniu kobiet w wieku 40+. Zespół składa się z ekspertów w dziedzinach takich jak lifestyle, moda, uroda, dziecko i zakupy. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, tworząc treści, które są nie tylko inspirujące, ale także praktyczne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ozonator powietrza
Perfumy Hugo Boss
Depilacja laserowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

Depilacja laserowa